Advanced Search

$ 100 to $ 1,500,000

More Search Options
We found 0 results. View results
Your search results

Usługi remontowe – układanie glazury i terakoty

Posted by MMBujak on 30 grudnia 2019
0

Układanie glazury i terakoty wymaga pewnej logistyki. Przy tego typu usługach remontowych wymagana jest precyzja i plan działania – harmonogram prac. Pozwoli to uniknąć późniejszego bałaganu i ewentualnych niedociągnięć. Podczas układania płytek bardzo ważne jest ustalenie koncepcji, szczególnie, gdy mamy do ułożenia konkretny wzór.

Jak powinno przebiegać układanie płytek w mieszkaniu?

Na samym początku należy zacząć od zmierzenia pomieszczenia i wyboru rodzaju i wielkości płytek oraz sposobu ich ułożenia. Płytki możemy ułożyć w sposób prosty, karo lub kombinowany.

Szczególnie w tym ostatnim przypadku potrzebny jest dokładny plan, ale dotyczy to również sytuacji, gdy decydujemy się na układanie płytek różnej wielkości. Na tym etapie należy również przemyśleć ile materiałów potrzebujemy i jakiego rodzaju. Jeżeli chodzi o płytki, kupujemy ich przeważnie o 15% więcej niż założyliśmy. Gdy płytki kładziemy w pomieszczeniach narażonych na wilgoć należy pamiętać o izolacji – najczęściej jest to folia izolacyjna w płynie.

Tak jak w przypadku innych prac remontowych tak i w tym podstawą do rozpoczęcia prac jest przygotowanie podłoża, które musi być czyste i równe, oczyszczone z kurzu i brudu. Wszystkie ewentualne ubytki należy uzupełnić, a jeżeli powierzchnia nie jest idealnie równa powinniśmy wyrównać ją za pomocą masy samopoziomującej.

układanie płytek łazienkowych

Eleganckie płytki łazienkowe. fot. pixabay.com | cc-0

Płytki układamy nanosząc klej na płytkę i na ścianę. Następnie dociskamy do ściany, by nadmiar kleju wyszedł poza płytkę i ją poziomujemy. Między płytkami mocujemy krzyżyki, po ułożeniu glazury wyjmujemy je, a luki między płytkami uzupełniamy zaprawą do spoinowania.

Ostatnim etapem, najmniej przyjemnym dla właściciela nieruchomości są prace porządkowe. Bezpośrednio po zakończonej pracy płytki należy przetrzeć na mokro(gdy fugi są jeszcze wilgotne), później wycieramy na sucho jednak po tego typu pracach pomieszczenia wymaga kilkukrotnego odkurzenia. Pamiętajmy również, że rodzaj kleju dobieramy do rodzaju płytek.

Układanie płytek – Usługi remontowe w Lublinie

Ekipa wykonująca profesjonalnie usługi remontowe sama jeśli mamy takie życzenie – zakupi potrzebne materiały lub podpowie nam jakie materiały będą odpowiednie do rodzaju płytek jakie wybraliśmy. Układanie glazury czy terakoty może wydawać się łatwe jednak to tylko pozory. Błędy mogą nas dużo kosztować. Płytki mogą odpadać, może wchodzić w nie wilgoć. Tego typu usługi remontowe najlepiej oddawać w ręce zawodowców. Zapraszamy do współpracy mieszkańców Lublina i okolic.

zobacz również:

Compare Listings