Advanced Search

$ 100 to $ 1,500,000

More Search Options
We found 0 results. View results
Your search results

Usługi remontowe – układanie paneli i wylewanie posadzki

Posted by MMBujak on 30 grudnia 2019
0

Usługi remontowe obejmują szeroki zakres prac związanych z remontem bądź wykończeniem nieruchomości. Poczynając od stawiania ścianek działowych, tynków, malowania, tapetowania po podłogę czyli wylewanie posadzek i układanie paneli lub wykładziny. O ile malowanie czy tapetowanie może wydawać się łatwe, o tyle wylewanie posadzki to zadanie dla zawodowca.

Jeżeli chcemy by nasze mieszkanie było idealnie wykończone w krótkim czasie i z najlepszych materiałów warto poprosić o wykonanie usług remontowych profesjonalną ekipę. Nasza firma wykonuje remonty w Lublinie i okolicach. Sprawdź naszą ofertę usług remontowych.

panele podłogowe

Panel podłogowy stanowi świetną i tańszą alternatywę dla parkietu. fot. pixabay.com – CC-0

Wylewanie posadzki, dlaczego tak ważna jest wylewka?

Tak jak w przypadku ścian, tak i w przypadku podłóg zanim przystąpimy do pracy najważniejsze jest przygotowanie podłoża. Właśnie od tego zależy czy posadzka będzie trwała i ładna oraz pozbawiona spękań. Wylewka to podkład, którego najważniejsze cechy to trwałość i wytrzymałość. Jako warstwa kryjąca pozwala również na przeprowadzenie przewodów instalacji kanalizacyjnej, wodnej oraz grzewczej. Ważne jest, by wylewka nie pękała pod wpływem miejscowego ciężaru oraz była odpowiednio wypoziomowana bo przecież od tego zależy efekt końcowy.

Jak układać panele podłogowe?

Układanie paneli podłogowych to ostatni etap na drodze do posiadania nowej, wymarzonej podłogi. Po zakupie paneli nie powinniśmy ich od razu układać. Panele muszą się zaaklimatyzować. Należy położyć je w pomieszczeniu, w którym zamierzamy je ułożyć i pozostawić na 2 może 3 dni, zdejmując folię, ale nie zdejmując z nich sznurków, by nie wypaczyły się z żadnej strony.

panele podłogowe - układanie paneli w pokoju. LublinDobrze dobrane panele podłogowe dodają uroku pomieszczeniom w domu. fot. pixabay.com | cc-0

Panele podłogowe trzeba układać na suchym i równym podłożu by nie przenikała do nich wilgoć, producenci sami polecają często specjalnie przeznaczone do tego maty. Można również użyć folii, a na nią położyć izolację akustyczną z płyt korkowych bądź filcowych. Aby miejsca złączeń paneli nie były widoczne powinno się je układać prostopadle do okna. Należy również pamiętać, że podłoga z biegiem lat i wraz ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi może ulec zwiększeniu dlatego tak ważne jest by pozostawić miejsce między posadzką, a ścianą.

Ważne jest to, że panele to tak zwana pływająca podłoga czyli paneli nie kleimy w żaden sposób do podłoża, jedynie łączymy je ze sobą za pomocą specjalnego kleju między sobą. W sklepach jednak możemy dostać również panele, które łączą się ze sobą bez żadnego spoiwa. Zaletą takich paneli jest to, że możemy je zdemontować i użyć w innym miejscu.

Posadzki i panele podłogowe w Lublinie – wybierz MM Bujak

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty usług remontowych osoby prywatne i firmy z miast takich jak Lublin, Łęczna, Lubartów, Świdnik, czy Puławy. Wieloletnie doświadczenie, atrakcyjny cennik i wysoka kultura pracy to Twoje pełne zadowolenie! Skorzystaj z naszej oferty jeśli potrzebna Ci wyspecjalizowana firma remontowa z Lublina!

KONTAKT

zobacz również:

Compare Listings