Advanced Search

$ 100 to $ 1,500,000

More Search Options
We found 0 results. View results
Your search results

Jak rozplanować cały proces budowy domu? – Porady specjalistów z firmy budowlanej

Posted by MMBujak on 1 grudnia 2021
0

Proces budowy domu może być wyzwaniem, przygodą lub prawdziwym koszmarem. Wszystko zależy od tego, jaką strategię budowy wymarzonego domu przyjmiesz i z jakimi wykonawcami zdecydujesz się współpracować.

Jako doświadczona firma budowlana MM Bujak posiadamy w portfolio szereg zrealizowanych inwestycji mieszkalnych. W każdym przypadku proces budowy domu  (niezależnie od tego, czy pracowaliśmy na zlecenie inwestora prywatnego, czy budowaliśmy domy na sprzedaż) rozpoczynaliśmy od opracowania planu działania. Więcej informacji znajdziesz w poniższym tekście. Sprawdź zatem, jak może wyglądać proces budowy Twojego domu z zespołem doświadczonych ekspertów.

Planowanie budowy domu – Od czego zacząć?

W wielu miejscach opowiadających o strategii budowy domu możesz przeczytać, że realizacja inwestycji rozpoczyna się od planu. Chociaż wydaje się to oczywiste, inwestorzy decydujący się na samodzielną budowę domu jednorodzinnego, często zdają się zapominać o tym, jak ważną rolę w realizacji każdego przedsięwzięcia odgrywa zaplanowanie wszystkich działań od A do Z. Ze względu na zakres realizacji, planowanie budowy domu jest więc bardzo ważne i nie powinno zostać pominięte. Plan musi obejmować wszystkie działania – od wyboru i zakupu działki, przez sposób finansowania kolejnych etapów inwestycji, aż po przeprowadzkę do wymarzonego domu z ogrodem.

Zakup działki i co dalej?

Akt własności gruntu to za mało, żeby rozpocząć prace budowlane – nawet jeśli dysponujesz projektem przyszłego domu. Zanim będziesz mieć możliwość wbicia w ziemię przysłowiową pierwszą łopatę, niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Formalności związane z uzyskaniem pozytywnego rozpatrzenia wniosku na budowę mogą być czasochłonne, dlatego warto uwzględnić w planie budowy także czas niezbędny na obsługę kwestii formalnych.

Formalności na kolejnych etapach procesu budowy domu będzie więcej. Jeśli nie uwzględnisz ich w planie budowy domu, szybko zaczną pojawiać się opóźnienia, które będą frustrujące i mogą wpłynąć na jakość realizacji prac na poszczególnych etapach budowy nieruchomości.

Skontaktuj się z nami!

Czy Twoja strategia budowy domu zakłada wybór gotowego projektu, czy realizację projektu na zamówienie?

Gotowe projekty pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy. Niestety ich wybór może wiązać się z koniecznością pójścia na kompromis. Część biur projektowych oferuje możliwość modyfikacji gotowego projektu zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Alternatywą dla gotowego projektu jest wykonanie projektu na zamówienie.

Projekt na zamówienie jest na ogół droższy niż projekt gotowy. Jego przygotowanie wymaga jednak więcej czasu. W zamian otrzymujemy projekt wymarzonego domu, w którym wszystko jest na swoim miejscu, a my nie „potykamy” się o żaden kompromis. Proces związany z zakupem projektu, wprowadzeniem poprawek lub przygotowaniem go na zamówienie to kolejne z działań na drodze do budowy wymarzonego domu, których realizacja wymaga od nas czasu.

Na jaką technologię budowy domu się zdecydujesz?

Wybór technologii budowy domu to kwestia, którą musisz rozstrzygnąć samodzielnie. To, czy zdecydujesz się na tradycyjny dom murowany lub dom wykonany w technologii szkieletowej, będzie miało wpływ na:

  • koszt inwestycji,
  • czas realizacji projektu,
  • trwałość konstrukcji.

Powszechnie uważa się, że o wiele trwalsze są domy wykonane w technologii tradycyjnej. Jednak inwestorzy, którym zależy na szybkości budowy domu, coraz chętniej decydują się na technologię szkieletową. Za jej wyborem przemawia relatywnie niski koszt inwestycji.

W praktyce, prace budowlane i wykończeniowe przybliżają Cię do realizacji marzenia – jakim jest finalny etap budowy domu. Jak się do niego odpowiednio przygotować? Poprzez nawiązanie współpracy ze sprawdzoną firmą budowlaną oraz ekipą, która zajmie się realizacją prac wykończeniowych. Zobacz, co ekipa MM Bujak ma zaoferowania i skontaktuj się z nami po więcej szczegółów dostosowanych do Twoich indywidualnych oczekiwań oraz potrzeb.

Skontaktuj się z nami!

Compare Listings