Advanced Search

$ 100 to $ 1,500,000

More Search Options
We found 0 results. View results
Your search results

Ile trwa budowa domu i jak można przyśpieszyć ten proces?

Posted by MMBujak on 17 maja 2021
0

Nie wszystkich interesuje zakup gotowego domu od dewelopera. Wielu inwestorów wciąż jest zdania, że samodzielna budowa domu daje większą pewność, co do jakości realizowanych prac konstrukcyjno-budowlanych, jak i zastosowanych materiałów. Nie wspominając już o możliwości wyboru projektu, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom i oczekiwaniom. Problem stanowi jednak czas. Marząc o posiadaniu własnego domu często nie zdajemy sobie sprawy z tego ile trwa budowa domu jednorodzinnego oraz z faktu, że proces ten można znacząco przyspieszyć. Warunkiem jest dobry harmonogram prac oraz sprawdzona ekipa. Zacznijmy od początku.

Ile trwa budowa domu jednorodzinnego?

Na wstępie zaznaczmy, że podane czasookresy mogą się nieznacznie różnić w zależności od powierzchni całkowitej domu oraz warunków atmosferycznych, które mają bardzo duży wpływ na realizację prac na pierwszych etapach. Wskazane harmonogramy dotyczą domów budowanych w tradycyjnej technologii murowanej z możliwością wykonania ścian działowych murowanych lub w technologii szkieletowej.

Budowa domu do stanu zerowego

Harmonogram robót dla etapu stanu zerowego zawiera: prace ziemne, prace fundamentowe, wykonanie piwnic wraz ze stropem pod piwnicami, a w przypadku jeśli nie planujemy podpiwniczenia wykonanie tak zwanej podłogi na gruncie wraz z jej warstwami.

Szacuje się, że na realizację tego etapu dobra firma budowlana będzie potrzebowała od 2 do 6 tygodni.

Budowa domu do stanu surowego otwartego

Stan surowy otwarty obejmuje: roboty związane ze wznoszeniem ścian, prace związane z wykonaniem stropów, roboty związane z wykonaniem kominów, betonowanie schodów, wykonanie więźby dachowej, wykonanie dachu z wstępnymi warstwami pokrycia dachowego. Stan surowy otwarty nie zakłada osadzania okien i drzwi, dlatego w sezonie zimowym otwory okienne i drzwiowe należy dodatkowo zabezpieczyć.

Szacuje się, że dotarcie do tego etapu budowy trwa od około 5 tygodni do nawet 4 miesięcy, przy czym założenie pieciotygodniowego etapu doprowadzenia nieruchomości do stanu surowego zamkniętego jest podejściem naprawdę optymistycznym.

Budowa domu do stanu surowego zamkniętego

Harmonogram prac dla stanu surowego zamkniętego obejmuje dodatkowo wstawienie stolarki okienno-drzwiowej, oraz stawianie ścianek działowych. Realizacja wszystkich tych prac jest możliwa w około 2 tygodnie, co można dodatkowo przyspieszyć, jeśli zatrudniona firma dysponuje zespołami pracowniczymi, które równocześnie wykonują wstawianie okien i stawiają ścianki działowe.

Szacuje się, że dotarcie z budową własnego domu do etapu stanu surowego zamkniętego zajmuje od 3 do 5 miesięcy.

I tu rodzi się pytanie, skoro budowa domu do stanu surowego zamkniętego to zaledwie 5 miesięcy, dlaczego tak wielu inwestorów czeka latami na możliwość wprowadzenia się do swojego wymarzonego domu z ogrodem? Powodów jest kilka.

Jak przyspieszyć proces budowy domu?

Jako doświadczona firma budowlana MM Bujak pracuje w oparciu o harmonogramy prac. To pozwala nam na terminową realizację poszczególnych etapów budowy. Niestety nie wszystkie firmy tak działają. Często ci sami robotnicy są równolegle zatrudniani na kilku budowach, co znacząco przedłuża czas realizacji zaplanowanych prac.

Drugim powodem przedłużającej się realizacji są prace wykończeniowe, które wymagają podjęcia przez inwestorów decyzji dotyczących wyboru określonych materiałów i systemów. Jeśli decyzje te zostaną podjęte odpowiednio wcześnie wszystkie istotne materiały wykończeniowe dotrą na plac budowy w odpowiednim czasie. W przeciwnym razie może się okazać, że ekipa remontowa będzie oczekiwała na np. panele podłogowe czy urządzenia grzewcze z założonymi rękoma. Aby tego uniknąć w MM Bujak oferujemy naszym Klientom kompleksowe doradztwo w zakresie planowania wykończenia nieruchomości pod klucz, jednocześnie dostarczając informacji, na kiedy poszczególne materiały i systemy będą potrzebne. Naszą ofertę uzupełnia usługa dowozu materiałów na plac budowy, dzięki czemu pozostajemy niezależni od dostawców zewnętrznych.

Skontaktuj się z nami!

Compare Listings