Advanced Search

$ 100 to $ 1,500,000

More Search Options
We found 0 results. View results
Your search results

Od czego zacząć remont w mieszkaniu?

Posted by MMBujak on 13 maja 2021
0

Planując remont własnego „eM” często zastanawiamy się, od czego zacząć, żeby realizacje poszczególnych zadań nie kolidowały ze sobą, a co najważniejsze jednymi działaniami nie zaprzepaszczać efektów innych prac – tak się może zdarzyć, jeśli rozpoczniemy od gładzenia ścian, a następnie zaczniemy wykuwać otwory pod gniazdka czy modyfikacje zastanej instalacji elektrycznej. Od czego w takim razie zacząć?

Dobry remont zaczyna się od dobrego planu. Zanim sięgniemy po młotek, pędzel czy inne narzędzie warto sięgnąć po kartkę papieru i ołówek i określić, co tak naprawdę chcemy zrobić – skala remontu ma ogromne znaczenie dla planowania prac. Przy tej okazji warto sobie szczerze odpowiedzieć na pytanie o to, jaki zakres remontu chcemy przeprowadzić. Jeśli od początku przygotujemy się na remont o określonym zakresie będzie nam dużo łatwiej go wykonać. Np. planując gładzenie i malowanie ścian oraz wymianę podłogi i mebli nie będziemy zawracać sobie głowy zabezpieczeniem starej podłogi, a nowe panele położymy kiedy ściany będą już pomalowane. Podobnie będziemy postępować z meblami. Zamiast je zabezpieczać i relokować z pomieszczenia do pomieszczenia od razu się ich pozbędziemy (sprzedamy, oddamy organizacji charytatywnej, wyrzucimy). Te pozornie nieistotne działania znacząco usprawnią naszą pracę i odczuwalnie skrócą czas trwania remontu, co jest szczególnie ważne z perspektywy osób mieszkających w remontowanym mieszkaniu.

Od czego zacząć remont mieszkania z rynku wtórnego?

Planując remont kapitalny mieszkania z rynku wtórnego prace remontowe najlepiej rozpocząć od całkowitego opróżnienia nieruchomości – dlatego też, jeśli tylko mamy taką możliwość na czas remontu warto znaleźć sobie inne lokum. To pozwoli nam działać szybciej i sprawniej, co w ostatecznym rozrachunku przełoży się na skrócenie czasu trwania remontu i możliwość szybszego wprowadzenia się do nowo wyremontowanego mieszkania.

Kolejnym krokiem powinny być prace wyburzeniowe. Jeśli planujemy wymianę glazury, drzwi wewnętrznych z ościeżnicami czy wyburzenie ściany działowej to jest ten moment. Po zakończeniu prac wyburzeniowych musimy uprzątnąć front robót i dopiero wówczas przystępujemy do kolejnego etapu – etap ten można porównać do etapu wykończenia nieruchomości na stan deweloperski. W prawdzie w wielu przypadkach nie będziemy musieli wylewać posadzek, czy kłaść nowych tynków, jednak gładzenie ścian, podwieszanie sufitów czy wylewanie posadzek samopoziomujących wiele się od tego nie różni. I tu po raz kolejny odczujemy komfort, jakim jest możliwość realizacji poszczególnych prac we wszystkich pomieszczeniach. Kiedy gładź będzie schła w jednym pomieszczeniu, my nie musimy czekać z założonymi rękoma. Za to możemy przystąpić do gładzenia ścian w drugim pomieszczeniu. Po nałożeniu gładzi podobnie będziemy mogli postępować ze szlifowaniem, podczas gdy w jednym pomieszczeniu gładź będzie jeszcze dosychała, my będziemy mogli wyszlifować ściany w pomieszczeniu, w którym jest już sucha. Co najważniejsze, po szlifowaniu całego mieszkania będziemy sprzątać tylko raz, a to – w przypadku pyłu gipsowego – jest naprawdę duża oszczędność czasu.

Od czego zacząć remont mieszkania od dewelopera?

Kupując mieszkanie od dewelopera najczęściej – choć nie zawsze – otrzymujemy klucze do nieruchomości w stanie deweloperskim, a więc przygotowanej do przeprowadzenia prac wykończeniowych – położenia podłóg, wymalowania ścian, osadzenia drzwi wewnętrznych. Może się jednak zdarzyć, zwłaszcza w przypadku segmentów czy domów w zabudowie szeregowej, że oddana nieruchomość będzie w stanie surowym. Wówczas wszelkie prace remontowo-wykończeniowe należy rozpocząć od doprowadzenia pomieszczeń do stanu deweloperskiego. Taki remont wymaga wylania posadzek, rozprowadzenia instalacji elektrycznej, grzewczej oraz wodno-kanalizacyjnej, położenia tynków. W realizacji wszystkich tych działań pomoże nam profesjonalna firma remontowa, która dysponuje wiedzą i doświadczeniem w zakresie prac remontowo-budowlanych, jak również odpowiednim sprzętem umożliwiającym m.in. maszynowe kładzenie tynków czy wykonanie wylewek tzw. mixokretem.

Klientów z terenu miasta Lublin poszukujących niezawodnej firmy remontowo-budowlanej o szerokiej ofercie usługowej zapraszamy do MM Bujak. Z naszą pomocą każdy remont przebiegnie szybko i bez nieprzyjemnych niespodzianek, a efekt finalny prac wykończeniowych z pewnością Państwa nie rozczaruje.

Skontaktuj się z nami!

Compare Listings